יזם השבוע – פוסט מספר 3

יזם השבוע – פוסט מספר 3

מה הולך קבוצה יקרה?
פוסט שלישי שלי, יזם השבוע, ממש נחמד לראות את כל התגובות האוהדות וההיענות שלכם 🙂
אז היום אדבר אתכם על ה- walk through, מעבר אחרון בנכס לפני הסגירה.

סיפור מעניין שקרה לנו השבוע, סיפור כואב אבל עם מוסר השכר משובח.
אנו נמצאים בתהליך לרכישת דירה להשכירות ארוכת טווח, עסקה שנדחתה שוב ושוב בגלל החגים בארה”ב ובגלל הפתעות כאלה ואחרות. מגיעים סוף סוף לסגירה עם כל המסמכים והאישורים הנדרשים.

אבל לפני…

עושים ביקור אחרון בנכס, לוודא ששום דבר לא השתנה מהפעם האחרונה שהיינו שם (ארבעה ימים לפני).
זכותכם כקונים לוודא שלא היו שינויים מהתקופה שאישרתם את החוזה (אם זה בסוף בדק או כבר במעמד החתימה במקרה ואין תקופת בדק) , ״walk through״.
הרצון הוא תמיד להגיע כמה שיותר קרוב לסגירה, כי כמו שתראו, הרבה יכול להשתנות.

מגיעים לנכס ורואים מהחלון אנשים בתוך הנכס, זוג שנכנס לדירה, ריהוט חלקי כבר בפנים, חיים להם…
הצעד הראשון הוא להזמין את השריף, כמו שקולגה פרסם לפני כמה ימים, לא נהוג להיכנס לנכס עם אנשים זרים בפנים, הרבה יכול לקרות…
אחרי כמה שעות מגיע השריף ומבקש הסברים, הבעל, במפתיע, מוציא חוזה, חתום עם הבעלים כביכול על שכירות לשנה.
כמובן שפה כבר השריף לא יכול להתקדם, יש לבצע בדיקה של החוזה והוצאת צו או אפילו תהליך פינוי מלא מא’ ועד ת’ שיכול להגיע למשפט.

אז מה קרה שם?
בארה״ב קיימת מגיפה של עקיצות שכירות, בהם העוקץ מגלה את הקוד ללוק בוקס או משיג גישה למפתח, מפרסם את הדירה ומראה אותה ללקוחות מתעניינים כנציג שלכם. חותם על חוזה, מקבל פיקדון ושכירות לחודש אחד או יותר ופוף….. נעלם.

ממש כמה קילומטרים משם, הכסף מגיע לחברת הטייטל והכל נראה כרגיל, אבל סוכן הטייטל כבר קיבל הוראה לא לסגור, המוכר כשל בביצוע החוזה והעסקה עוברת להולד.

מבאס?
ממש. עסקה מספרית מדהימה שככל הנראה הולכת לפח או לפחות נדחית בהרבה זמן, המוכר מתעקש לפתור את הבעיה בעצמו ולא לתת לנו לדאוג לפינוי הזוג שבדירה תמורת הנחה ברכישת הבית.
אבל…הבעיה היא לא שלנו, זאת נקודת המפתח בסיפור, ומוסר ההשכל למשקיעים אחרים. אין לנו עלויות, זמן התעסקות רב וטרחת עורכי דין, הכול טוב, השמיים כחולים – לא הרווחנו אבל לפחות לא הפסדנו, נמצא עסקה אחרת.

ביצוע בדיקה אחרונה הוא תהליך חשוב בתהליך הרכישה שלכם, הזכות לכך קיימת ברב החוזים הקיימים, ויש לכלול אותה בכל חוזה בהכנה עצמית.

תתעקשו להגיע להשקעה פעם אחרונה כמה שיותר קרוב למעמד החתימות, זאת ההזדמנות האחרונה שלכם לוודא את הרכישה.

שיהיה המשך שבוע מעולה!

מיכאל זלקינד

מלאו את הפרטים הבאים ונחזור אליכם בהקדם